RDEČI KRIŽ IN MLADI PROSTOVOLJCI ZA BOLJŠI SVET

Otroško srce je majhna, a mogočna stvar.

V otroškem srcu stanuje sreča,

ki je zdrava in zelo močna energija…

( J. Prawa )

Območno združenje Rdečega križa Koper je 18. aprila 2019 na Osnovni šoli Koper organiziralo 12. prireditev  »Rdeči križ in mladi prostovoljci za boljši svet«.

Učenci 4.a, 4.b in 4.c razreda naše šole so se udeležili prireditve in uspešno tekmovali na kvizu Kaj veš o Rdečem križu. Vsebina kviza je bila razdeljena v posamezne sklope, ki  so zajemali zgodovino in področja delovanja Rdečega križa, temeljna načela, prostovoljno delo ter osnove prve pomoči. Naši učenci so pokazali veliko znanja o Rdečem križu in njegovih pomembnih dejavnostih, pa tudi prostovoljstvo jim ni tuje.

Preživeli so lep dan posvečen mladim za mlade, v duhu humanosti in prijateljstva.